19 Ekim 2009 Pazartesi

Ultrasurf kullanımı (Resimli Anlatım)

Ultrasurf; kurulum gerektirmeyen bir programdır. TTnet, Superonline gibi servis sağlayıcılar tarafından erişimi kısıtlanan; yani ülkemizden girişi engellenmiş olan websitelerine girmenizi sağlar. En önemli özelliği gizliliğinizi korumasıdır. Ultrasurf kullandığınızda hem yasaklı sitelerde rahatça gezinti yapabilir hem de bilgilerinizi korumuş olursunuz.

Peki Superstadyum.net kullanıcıları için önemi nedir? Bildiğiniz gibi sitemizde yayınlanan pekçok maç yabancı yayın sitelerinden alınmaktadır ve bunların birçoğu Digiturk'ün girişimleri sonucu mahkeme kararı ile kapatıldığı gibi ip adresleri de bloke edilmiştir. Yani DNS ayarlarınızı bile değiştirseniz bazı yayınları göremeyebilirsiniz. IP adresi bloke edilmiş sitelere DNS ayarı değiştirseniz de giremezsiniz. Bu da bazı maç yayınlarını seyredemeyeceğiniz anlamına gelir. Ultrasurf programını kullanarak bütün bu engellemeleri aşabilir ve sorunsuzca sitemizdeki tüm maçları seyredebilirsiniz. "Ben program filan kurmayla uğraşamam arkadaşım." diyenler yazının bundan sonrasını okumasın lütfen!... Eğer internet üzerinden bedava maç seyretmek ve tüm engelli sitelere giriş yapmak istiyorsanız bu programı yüklemeniz gerekmektedir. Ultrasurf programı kurulum gerektirmez, Zip formatında indirmiş olduğunuz bu programı masaüstünüze çıkardıktan sonra kullanıma başlayabilirsiniz. Şimdi resimli anlatıma geçelim;

Öncelikle buraya tıklayarak Ultrasurf programını indiriniz. Dosyayı indirdikten sonra zip formatındaki dosyayı Winrar ile açarak içerisindeki ".exe" formatındaki Ultrasurf dosyasını masaüstüne çıkartınız. Geri kalan anlatımları resimler üzerinde görebilirsiniz.

INTERNET EXPLORER'DA ULTRASURF KULLANIMI

Resmi büyütmek için üzerine tıklayın.

FIREFOX'TA ULTRASURF KULLANIMI

Firefox tarayıcıda Ultrasurf kullanmak için öncelikle yine yukarıdaki adımları uyguluyoruz. Ancak Firefox'ta birkaç işlem daha yapmamız gerekiyor. Programı indirip masaüstüne kurduktan sonra açınız. Sonrasında ise buraya tıklayarak Ultrasurf Firefox ekletinsini indirin. Eklentiyi indirdikten sonra Rar'dan çıkarın. Firefox ile herhangi bir sayfa açın. Çıkardığınız "wjbutton_en.xpi" isimli dosyayı sürükle bırak yöntemi ile Firefox'ta açık olan sayfa üzerine bırakın. Dosyayı bıraktıktan sonra sizden kurulum için onay isteyecektir. Kurulumu bitirdikten sonra ise tarayıcınızı yeniden başlatın. Tarayıcıyı başlattıktan en üstte yer alan sekmelerden "Görünüm > Araç Çubukları" kısmında "Eklenti Çubuğu" kısmını seçili hale getirin. Bu işlemden sonra sağ altaki "Ultrasurf simgesi" olan Kilit işaretinin hemen arkasında kırmızı renkte "WJ Disabled" yazısını göreceksiniz. Kırmızı renk programın Firefox'ta aktif olmadığını gösterir. Yazı üzerine tıkladığınızda yeşil renk alarak "WJ Enabled" şeklinde olacaktır. Bu, programın Firefox'ta da çalışmakta olduğunu gösterir. Artık Firefox ile Ultrasurf kullanmaya başlayabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken şey "Ultrasurf" penceresinin kapalı olmamasıdır. Yani arka planda programın çalışması gerekmektedir. Hepsi bu kadar. Artık kesintisiz bir şekilde, yasaklara takılmadan maç seyredebilirsiniz.

Resmi büyütmek için üzerine tıklayın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder